Aca Lukas je na početku svoje karijere bio označen kao kralj splavova. O atmosferi koju je tada pravio se priča i danas.

Tu energiju je posle preneo na svoje koncerte. I danas na nima peve a sve – od Silvane do Nirvane.

O svom životu i karijeri nije uvek voleo detaljno da govori ali je pre par godina u emisiji Goli život ipspričao neke detalje o kojima se do tada nije mnogo znalo.

O FUDBALERIMA

Fudbaleri baš vole da pevaju sa mnom. Oni su pravi veseljaci. Posebno ona generacija fudbalera Zvezde kada su osvojili šampionat Evrope. Oni su barem jednom nedeljno dolazili na splav gde sam svirao. U celokupnom sastavu na čelu sa Ljupkom Petrovićem. Posle je došla generacija Partizanovih igrača na čelu sa Savom Miloševićem… I oni su dolazili u punom sastavu na splav da me slušaju.

Savo Milošević zna sve pesme na pamet. Dekiju Stankoviću, koji je jedan pravi veseljak i šmeker, ne možeš da nađeš pesmu koju on ne zna. Ili je zna ili je barem čuo za nju.

Deki je pravi laf. Imao sam lepe žurke i slavlja sa njim na kojima sam svirao. Nije tajna da je umeo da nam pošalje avion ovde u Beograd da odemo u Milano da sviramo na rođendanu njegove supruge, za 15 ljudi. Ja i ceo bend odemo…

Fudbaleri su bili galantni što se bakšiša tiče. Ja inače nisam pevač koji je radio puno tih svadbi gde se daje bakšiš. Ali sam radio dosta zabava gde dolaze ljudi takvog kova koji su i više nego galantni… Ja inače ne volim da uzimam bašiš, ne volim da mi neko naručuje pesmu i onda kao evo ti pare.

Ali bilo je ljudi dok ja pevam, samo dođe i baci pare.

O UTAKMICI KOJA JE MORALA BITI DOBIJENA

Bio je jedan fudbalski klub za koji smo se zauzeli drug i ja. I taj naš klub trebalo da igra sa jednim drugim klubom. Bio je to neki niži rang takmičenja. Mi smo morali da dobijemo tu utakmicu kako bismo prešli u viši rang.

I Željko Ražnatović Arkan se zainteresovao za taj naš klub, jer je i specifična publika dolazila na utakmice. I mi sad treba da pobedimo taj klub koji je došao da igra sa nama, a oni su objektivno bolji. Ali nama treba pobeda… I mi stojimo ispred svlačionica, sudije već došle, oblače se…

Kad stižu četiri džipa i izlazi Željko sa ekipom.

– Gde je sudija? pita Željko

Mi mu pokažemo vrata.

Željko ulazi, sudija ga gleda i ne govori ništa, a on mu kaže:

– Dobar dan, ja sam Željko Ražnatović, navijač ovog kluba.

– Drago mi je, i ja sam, odgovori mu sudija.

I svirao je sudija penal u 90 i nekom minutu.

HAPŠENJE U SABLJI

Ja sam zvanično uhapšen zbog poseda oružja bez dozvole. E sad koliko je neko znao u tom trenutku da ja kod kuće imam jedan mali pokvareni pištolj… Došlo je negde oko 20 specijalaca. Opkolili su mi kuću. Ali ja tad nisam bio kod kuće već u Novom Sadu.

Kad sam se vratio oni su već otišli ali sam primetio da je neko bio jer je neko okrenuo kamere. Pitao sam čuvara i on mi je rekao da su bili policajci. Ja sam onda otišao u 29. novembar dabi mi oni rekli da je to bila rutinska kontrola. E sad ne znam koliko rutinska može biti jer je delovalo kao desant na Drvar.

Poslali su par inspektora da krenu sa mnom do kuće da provere. Znao sam da imam taj pištolj bez dozvole za koji se posle ispostavilo da je i pokvaren.

Zaboravio sam da ga sklonim, bio je u spavaćoj sobi u ženinoj tašni. Rekli su mi da im odmah prijavim ako imam nešto neregularno. Kazao sam im da imam taj pištolj i da ću im ga dati. Kada sam doneo pištolj, oni su napravili zapisnik i tada su me posle ispitivali nekoliko sati u 29. novembru oko zemunskog klana.

I onda su mi rekli – Što se nas tiče sve je u redu ali ovi su ti pisali 30 dana zbog pištolja. I ja pravo odatle u CZ.

O ZEMUNSKOM KLANU

Ja nisam ni znao da su oni zemunski klan. Njih sam znao deset godina pre toga iz grada. Mi javne ličnosti smo imali dosta problema oko toga ko je gde bio, ko se sa kim rukovao. Pitali su me što sam Legiji pevao krštenje.

– Pevao sam jer sam pevač. Krštenje je bilo u hotelu Jugoslavija. Tamo je kuvar kuvao hranu, što onda njega niste uhapsili što je kuvao Legiji, rekao sam im.

A koliko se sećam taj skup je obezbeđivalo nekoliko interventnih brigada.

Rekao sam im tada:

– Do juče je slovo “L” bilo izbačeno iz upotrebe u ovoj vašoj ustanovi jer kad čujete “L” vama spadnu gaće a sad mene peglate što sam pevao tamo.

ACA LUKAS UHVAĆEN SA NOVOM DEVOJKOM: Sušta suprotnost Sonji Šašić! Evo kako izgleda! (video)


scandal!Ivan Vučićević